real osvojio kup kralja / Zato su ga doveli: Bale čudesnim golom srušio Barcelonu!

Real je tako osvojio prvi trofej sezone, a u polufinalu su Lige prvaka, dok su u Primeri drugi iza Atletica, dok bi Barca mogla sezonu okončati bez ijednoga trofeja, jer su ispali iz Europe, a u prvenstvu su tek treći.

16.4.2014.
23:34
AP Images

Nogometaši Real Madrida osvojili su Kup Kralja nakon što su u finalnoj utakmici u Valenciji pobijedili Barcelonu s 2-1.

Real je do trofeja i ukupno 19. osvojenoga Kupa Kralja došao fantastičnim zgoditkom Garetha Balea u 85. minuti kada je Velšanin pretrčao pola terena i gurnuo loptu kroz noge vrataru Barce Pintu. Real je bio bolji u prvih sat vremena igre, a poveli su u 11. minuti kada je Argentinac Angel di Maria pogodio za 1-0. Bale je potom promašio nekoliko prilika, a Barca je nakon 60 minute krenula u opći napad, koji je rezultirao izjednačujućim pogotkom Marca Batre u 68. minuti. Batra je najviše skočio nakon kornera i pogodio sami kut vrata Reala, au 80. minuti Luka Modrić je pogodio vratnicu. Kada su se očekivali produžeci Bale je pet minuta prije kraja dobio loptu na svojoj polovici, pretrčao Bartru i pogodio za pobjedu. U zadnjim sekundama dvoboja šansu utakmice je imao Neymar, ali je pogodio vratnicu.