OGLAS

Madonna di Campiglio / Kostelić opet loš u slalomu, Neureuther slavio

Kostelić je u trećem ovosezonskom slalomu napokon uspio izboriti drugu vožnju iako je zbog loših rezultata u Leviju i Aareu izgubio poziciju u prvoj jakosnoj skupini, ali je lošijim drugim nastupom pokvario plasman i pao sa 22. mjesta.

22.12.2014.
22:11
AP Images

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 26. mjesto u slalomu za Svjetski kup u talijanskoj Madonni di Campiglio sa 3.33 sekunde zaostatka za pobjednikom, Nijemcem Felixom Neureutherom.

Kostelić je u trećem ovosezonskom slalomu napokon uspio izboriti drugu vožnju iako je zbog loših rezultata u Leviju i Aareu izgubio poziciju u prvoj jakosnoj skupini, ali je lošijim drugim nastupom pokvario plasman i pao sa 22. mjesta, koje je držao nakon prve vožnje, na 26., a od njega od vozača koji su završili utrku sporiji je bio samo Norvežanin Jonathan Nordbotten.

Drugo mjesto zauzeo je još jedan Nijemac Fritz Dopfer sa 82 stotinke slabijim vremenom od Neureuthera, a treće Šveđanin Jens Byggmark sa 86 stotinki zaostatka.

Filip Zubčić dan nakon rezultata karijere, kada je zauzeo sedmo mjesto u velelslalomu u Alta Badiji, nije uspio izboriti drugu vožnju zauzevši 37. mjesto u prvoj sa 3.45 sekundi iza Neureuthera.

Pobjedom u Madonni Neureuther je preuzeo vodstvo u redoslijedu slalomaša sa 240 bodova, 24 više od Austrijanca Marcela Hirschera, koji je u ponedjeljak zauzeo sedmo mjesto.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodstvo je zadržao Norvežanin Kjetil Jansrud sa 610 bodova, Hirscher je drugi sa 576, a treći Francuz Alexis Pinturault ima 349.

Sljedeći slalom trebao bi se održati 6. siječnja na zagrebačkom Sljemenu ukoliko to dopuste vremenski uvjeti.