uvjerljiva pobjeda / Hajduk u Mladini svladao Vinogradar i osigurao mir uoči uzvrata

Nogometaši Hajduka pobijedili su u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa u Mladini četvrtoligaša Vinogradara s 3-0, te stekli veliku prednost pred uzvrat početkom ožujka u Splitu.

11.2.2015.
17:17
Goran Jakus/PIXSELL

Pogotke su za Hajduk postigli Jean Evrard Kouassi (32) i Anton Maglica (67, 70).

Splićani su poveli u 32. minuti nakon tečne akcije Sušića, Caktaša i Vlašića, koju je okončao pogotkom Kouassi. U drugom poluvremenu Maglica je u razmaku od tri minute s dva pogotka riješio pitanje pobjednika, a vjerojatno i polufinaliste Kupa. Kod prvog pogotka u 67. minuti mu je asistirao Vršajević, a kod drugog u 70. Kouassi.

Hajduku je ovo treći puta da je u Kupu gostovao u Mladini, a u prethodna dva navrata Splićani su pobijeđivali Vinogradara tek nakon produžetaka. Uzvrat je 4. ožujka u Splitu.

U ostalim susretima četvrtfinala u srijedu igraju Istra 1961 - Dinamo, Rijeka - Lokomotiva i Split - Zadar.