hrvati bez druge vožnje / Hirscher s više od tri sekunde prednosti pomeo konkurenciju

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu i to s nevjerojatnih 3.28 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Nijemca Felixa Neureuthera.

1.3.2015.
14:57
VOYO logo

Hirscher je sjajnom izvedbom u obje vožnje napravio jednu od najvećih pobjedničkih razlika u Svjetskom kupu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Treće mjesto osvojio je austrijski veteran Benjamin Raich s zaostatkom od 3.44 sekundi.

U ukupnom poretku Hirscher vodi s 1128 bodova ispred Norvežanina Kjetila Jansruda, koji je u veleslalomu bio 15. i ukupno ima 940 bodova. Sjajni Austrijanac vodi i u poretku veleslaloma s 560 bodova ispred Neureuthera (372) i Francuza Alexisa Pinturaulta (355).

Hrvatski predstavnici ostali su bez druge vožnje. Natko Zrnčić Dim je sa startnim brojem 57 zauzeo 49. poziciju u prvoj vožnji s velikim zaostatkom od 7.70 sekundi, dok je Filip Zubčić sa startnim brojem 30 odustao u prvom laufu.

Fenninger slavila u superkombinaciji u Bugarskoj

Austrijanka Anna Fenninger pobjednica je superkombinacije u bugarskom zimovalištu Banskom koja se boduje u poretku za Svjetski skijaški kup.

Fenninger je bila najbolja u superveleslalomu, a prvu poziciju je zadržala i nakon slaloma. Drugo mjesto osvojila je Slovenka Tina Maze sa 39 stotinki sekunde zaostatka, dok je treće mjesto osvojila Austrijanka Kathrin Zettel (+1,06).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Maze sa 1065 bodova, druga je Fenninger sa 64 boda manje, a treću poziciju drži Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 750 bodova.