kaos na susretu srbija-albanija / Utakmica u Beogradu prekinuta, uhićen brat albanskog premijera

Utakmica Srbija-Albanija prekinuta je u 44. minuti pri rezultatu 0:0 kad se nad terenom pojavila letjelica na daljinsko upravljanje, koja je nosila zastavu sa simbolima Velike Albanije.

15.10.2014.
7:12
AP Images

Brat albanskoga premijera Edija Rame, Orfi Rama uhićen je u utorak navečer u Beogradu zbog sumnje da je organizirao indicent na utakmici Srbija-Albanija, pišu portali beogradskih listova Blic i Večernje novosti, a Radio-televizija Srbije (RTS) na svojoj internetskoj stranici, ne navodeći izvor, tvrdi kako ima potvrdu te informacije.

Brat albanskog premijera uhićen je, navodno, u VIP loži stadiona "uz osnovanu sumnju" da je organizirao i vodio ovaj incident, a policiji je, kako tvrde beogradski mediji, pokazao putovnicu Sjedinjenih Američkih Država.

Prema pisanju Večernjih novosti, Rama se, navodno, našao na stadionu Partizana na inzistiranje veleposlanika iz Europske unije, iako je bilo najavljeno da, po dogovoru nacionalnih nogometnih saveza Srbije i Albanije, na utakmici neće biti gostujućih navijača, osim službenih predstavnika.

U 44. minuti nad stadionom Partizana pojavila se letjelica na daljinsko upravljanje koja je nosila zastavu sa simbolima Velike Albanije i likovima, kako navode beogradski mediji, dvojice albanskih vođa s kraja 19. i početka 20. stoljeća Ismaila Qemalija i Ise Boletinija.

Srpski nogometaš Stefan Mitrović uhvatio je zastavu, a na njega su potom nasrnuli albanski nogometaši u pokušaju da mu je otmu.

Na teren je potom utrčalo nekoliko navijača i nastala je opća tučnjava, pa je sudac utakmice Martin Atkinson iz Engleske odlučio prekinuti dvoboj.

Policija je ispraznila dio južne tribine, a srpski nogometaši su izašli na teren čekajući nastavak i albanske igrače, no odlučeno je da nastavka neće biti.

U izravnom ¸TV prijenosu čulo se i skandiranje protiv srbijanskog premijera Aleksandra Vučića.

Utakmica Srbija - Albanija proglašena je dvobojem visokog rizika, a zabranjen je dolazak albanskih navijača, dok je dvoboj osiguralo oko 4000 policajaca.

Za sada nema informacija tko bi mogao biti odgovoran za ovaj incident.