Sportske aktivnosti / Znate li koja je dozvoljena dubina za ronjenje na dah?

Image
Foto: www.pixabay.com

Dubina za ronjenje na dah je bila određena, ali sve češće se ruše zadane granice za ronjenje na dah, dostiže se nova dubina i obaraju se novi rekordi

21.8.2019.
10:08
www.pixabay.com
VOYO logo

Ronjenje na dah je zapravo aktivnost stara kao i samo čovječanstvo, a tek mnogo kasnije ronjenje na dah ulazi u sportske aktivnosti kada mu je određena i dubina.

Definicija sportske aktivnosti zvane ronjenje na dah, je zapravo vršenje neke od vodenih aktivnosti koja se odvija prilikom zadržavanja daha, odnosno bilo koja od raznih vodenih disciplina, u kojoj ronioci pokušavaju ostati što je moguće duže bez pomoći podvodnih aparata za disanje. A koja je dubina za ronjenje na dah?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Poznato nam je da tijekom prvih 9 mjeseci života, ljudi egzistiraju u vodenom okolišu vrlo sličnom morskoj vodi, stoga nam je i ronjenje toliko prirodno, no kako smo došli do ronjenja na dah i koju dubinu možemo ronjenjem na dah dostići?​

Za ronioce na dah i podvodne ribolovce dubina je nešto privlačno, osjećaj koji je nemoguće opisati nekome tko ima strah od vode ili dubine. Zbog toga je ronjenje na dah i dubina toliko privlačna mnogima.
Dugogodišnju vladavinu Kristijana Curavića u ovoj disciplini u Hrvatskoj prekinuo je reprezentativni ronilac Goran Čolak, koji je poslije postavio svjetske rekorde u ronjenju na dah. Uz pomoć dodatnih pomagala Austrijanac Herbert Nitsch postigao je nevjerojatnu dubinu ronjenja na dah od čak 214 metara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Toma
Gledaj od 29.travnja
VOYO logo